قرارداد مبارزه با پولشوئی

تعهدنامه رعایت قانون مبارزه با پولشویی

کلیه اعضاء و بازدید کنندگان و فعالان اقتصادی، کار آفرینان که از سایت بازدید میکنند یا عضو شده و به فعالیت مشغول میشوند، طبق این قرارداد، متعهد و ملزم هستند قوانین مبارزه با پولشوئی را به صورت کامل و دقیق رعایت کنند،

همچنین اقرار و اعتراف مینمایند، با علم و اطلاع از مفاد قانون مبارزه با پولشوئی مصوب 2/6/1386 و قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مصوب 3/7/ 1397 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی مورد تایید در مجمع تشخیص مصلحت نظام و آئین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی آن، بدین وسیله متعهد و ملزم میشوند، ضمن رعایت مواد قانون یاد شده و مقررات مربوطه، از هرگونه اقدامی که منجر به پولشوئی گردد خود داری نموده و همچنین به اشخاص ثالث اجازه استفاده از حساب ها و خدمات بانکی و ابزارهای بانکداری الکترونیکی خود را ندهند/ندهد. و همچنین کلیه افرادی که در این سایت ثبت نام و اطلاعات هویتی و آدرس تماس و مشخصات حساب بانکی خود را ثبت مینمایند، در نهایت آگاهی و سلامت عقل و روان اعلام می نمایند/می نماید اطلاعات ارائه شده بر اساس آخرین تغییرات می باشد و صحت اطلاعات هویتی ذکر شده در بخش کاربری خود را تایید نموده و مسئولیت ان را بر عهده گرفته، و به علاوه متعهد و ملتزم می شوند/می شود درصورتی که مشخصات فوق تغییر کند هرگونه تغییر در کد و نشانی پستی/ثبتی و سایر تغییرات را در کوتاه ترین زمان ممکن  به مراجع قانونی ذیربط (ثبت احوال، اسناد و املاک، ثبت شرکتها، مرجع صادرکننده جواز کسب، بانک و… ) اطلاع داده و مستندات تغییرات را در پنل کاربری خود بلافاصله ویرایش و اصلاح نموده و به مخاطبین خود ارائه و اطلاع بدهند/ بدهد.

مواردی مانند فرارمالیاتی، رشوه و ارتشاء، اختلاس، دزدی، ربا و انجام عملیات ربوی ، جرم بوده و تحصیل مال ناشی از آنها پولشوئی محسوب میشود.

موادی از قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشوئی مصوب 3/7/1397 مجلس شورای اسلامی

ماده۲ـ پولشویی عبارت است از:

الف ـ تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از ارتکاب جرائم با علم به‌منشأ مجرمانه آن.

ب ـ تبدیل، مبادله یا انتقال عوایدی به منظور پنهان یا کتمان‌کردن منشأ مجرمانه آن با علم به اینکه به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ارتکاب جرم به‌دست آمده یا کمک به‌ مرتکب جرم منشأ به‌ نحوی که وی مشمول آثار و تبعات قانونی ارتکاب آن جرم نشود.

پ ـ پنهان یا کتمان‌کردن منشأ، منبع، محل، نقل و انتقال، جابه‌جایی یا مالکیت عوایدی که به ‌طور مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه جرم تحصیل ‌شده باشد.

تبصره۳ـ چنانچه ظن نزدیک به علم بر تحصیل مال از طریق نامشروع وجود داشته باشد در حکم مال نامشروع محسوب و مرتکب درصورتی‌که مشمول مجازات شدیدتری نباشد به حبس درجه شش محکوم می‌شود. در هر صورت مال مزبور ضبط خواهد شد مگر اینکه تحصیل مشروع آن اثبات شود.»

« ماده۹ـ اصل مال و درآمد و عواید حاصل از ارتکاب جرم منشأ و جرم پولشویی (و اگر موجود نباشد مثل یا قیمت آن) مرتکبین جرم پولشویی مصادره می‌شود و همچنین چنانچه جمع اموال، درآمد و عواید مذکور تا ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال باشد به حبس تعزیری درجه پنج و ارقام بیشتر از آن به حبس تعزیری درجه چهار در هر دو مورد علاوه بر مجازات قبل به جزای نقدی معادل وجوه یا ارزش مالی که مورد پولشویی واقع گردیده محکوم می‌شوند.

تبصره۱ ـ چنانچه عواید حاصل از جرم به اموال دیگری تبدیل یا تغییر یافته باشد همان اموال و در صورت انتقال به ثالث با حسن نیت، معادل آن از اموال مرتکب ضبط می‌شود.

نام و نام خانوادگی، …………………….. امضا : ……………………………………. تاریخ : ………………………………………………

باتوجه به حجم وسیع کاربران و فروشندگان و اعضاء بازارچه مالی تارا، ممکن است متوجه سوء استفاده برخی از افراد نشویم، لذا  در صورت مشاهده هر گونه اعمال مجرمانه ، شامل کلاهبرداری یا شروع به کلاهبرداری، پولشوئی و …. در سایت،  لطفا از طریق فرم زیر موارد را کامل و مشروح برای ما اطلاع دهید:

    فهرست