راهنمای احراز هویت

در تمامی دنیا احراز هویت مشتری اولین و مهمترین و لازم ترین شرط ارائه خدمات میباشد. ولی زمانی که موضوع خدمات مالی مطرح میشود، احراز هویت اهمیت بیشتری پیدا کرده و بدون احراز هویت خطرات تروریستی و کیفری و جنائی را ممکن است در پی داشته باشد. لذا در تمامی نهادهای مالی بین المللی که ارائه خدمات را در چهارچوب قانونی ارائه میدهند، فرایندی با عنوان KYC تعریف شده که با دریافت مدارک مشتری و احراز هویت، آدرس و مشخصات تماس، و سوابق مالی و تجربی و کاری و شغلی مشتری، علاوه بر شناخت بیشتر و بهتر مشتری جهت ارائه خدمات بهتر، امنیت خدمات رسانی به مشتری افزایش یافته و احتمال اینکه افرادی با دزدیدن هویت مشتری بخواهند ثروت و سرمایه های مشتری را مورد تهدید و دزدی و اختلاس قرار بدهند به حد اقل مقدار ممکن میرسد. لذا گروه مالی تارا، باتوجه به همکاری با نهادهای مالی ، بورس ، بانک و بیمه، فرایند احراز هویت را با دقت بیشتری انجام میدهد که برای هر نهاد مالی فرایند جداگانه و متفاوتی را دارد.

  1. احراز هویت گروه مالی تارا، و افتتاح حساب برای عضویت در گروه مالی تارا، از طریق گواهی امضاء فرم مبارزه با پولشوئی که کپی کارت ملی و شناسنامه در ظهر فرم مربوطه در یکی از دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده و زیر فرم مبارزه با پولشوئی توسط دفتر اسناد رسمی گواهی امضاء شده باشد.
  2. احراز هویت افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز بانک قرض الحسنه رسالت، با عضویت و احراز هویت در گروه مالی تارا خود به خود انجام میشود و نیاز به فرایند جداگانه ای ندارد.
  3. احراز هویت جهت ثبت نام در سامانه سجام و اخذ کد معاملات بورسی از یکی از کارگزاریهای تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، از طریق یکی از دفاتر پیشخوان مجاز انجام شده و کارگزار مربوطه نسبت به ارائه اطلاعات معاملات بورسی اقدام مینماید.
  4. احراز هویت خدمات بیمه، و خدمات مالی و حسابداری و حسابرسی و یا مشاوره های تخصصی توسعه کسب و کار، با عضویت در سایت گروه مالی تارا و احراز هویت توسط گروه مالی تارا از طریق دفاتر اسناد رسمی انجام میگیرد و نیاز به طی فرایند جداگانه ای ندارد.

لطفا برای انجام احراز هویت، عضو شوید: عضویت در باشگاه مشتریان گروه مالی تارا

فهرست